AUTO Serwis Warszawa Wesoła - hak holowniczy - AUTO Serwis Warszawa Wesoła | Warsztat naprawy samochodów osobowych i dostawczych do 4,25T. Wulkanizacja i naprawa, serwis, obsługa oraz remonty. Mechanika pojazdowa, blacharstwo i lakiernictwo, naprawy powypadkowe i po gwarancyjne. Serwis klimatyzacji, odgrzybianie-czyszczenie-nabijanie klimatyzacji. Montaż i serwis samochodowych instalacji gazowych LPG Autogas, montujemy instalacje wszystkich generacji - wtrysk gazu do samochodów z plastikowym kolektorem i katalizatorem. Kompleksowa komputerowa diagnostyka silnika WAG, OBD, OBD2. Posiadamy autoryzację firmy WEBASTO w zakresie obsługi i serwisu systemów ogrzewania postojowego Webasto - Serdecznie Zapraszamy! Warszawa Wesoła Zielona

Przejdź do treści

AUTO Serwis Warszawa Wesoła - hak holowniczy


Zamontujemy hak holowniczy w każdym samochodzie, jeśli tylko jest on w katalogu producenta haków. Zgodnie z przepisami haki  mają  odczepiany  zaczep kulowy, który powinien być zdjęty, jeśli samochód nie holuje przyczepy. Cena haka zależy od sposobu, w jaki ten zaczep się zdejmuje. Najtańsze jest proste rozwiązanie ze śrubami. Trzeba je rozkręcić żeby zdjąć zaczep. Taki hak krajowej produkcji  kosztuje 300 - 650 zł  brutto z montażem.

W nowoczesnych  samochodach z linnią cyfrową CAN, do podłączenia haka konieczny jest  dodatkowy moduł  elektroniczny  w cenie ok 250 -350 zł.

Bez kluczy zdejmuje się zaczep kulowy w  hakach z bagnetowym mocowaniem zaczepu. Są one jednak droższe co najmniej o 200- 300  zł. Należy jednak rozważyć celowość montażu takiego haka przy częstych wyjazdach np. do Niemiec, gdzie przepis o zdejmowaniu zaczepu jest rygorystycznie przestrzegany.

Uwaga!
W samochodach z zasilaniem gazowym zbiornik na gaz w miejscu koła zapasowego może utrudniać lub wręcz uniemożliwiać zamontowanie haka. Jeśli tylko trzeba wymontować zbiornik na czas montażu haka lub inaczej zamontować gazowy przewód tankujący, nie stanowi to dla nas problemu, ponieważ montujemy również [link:1]instalacje gazowe[/link:1]. Zwiększa to jednak pracochłonność, a więc wpływa na cenę montażu haka.

To, że samochód ma hak  musi być odnotowane w dowodzie rejestracyjnym. Wpisu takiego dokonuje wydział komunikacji na podstawie zaświadczenia ze stacji kontroli pojazdów. W dowodzie  rejestracyjnym musi też być wpis określający dopuszczalną masę całkowitą przyczepy. Gdy tego wpisu nie ma i nie ma go w karcie pojazdu, dopuszczalną masę może ustalić  stacja kontroli pojazdów i podać na zaświadczeniu o zamontowaniu haka.

haki holownicze do aut wszystkich marek:

Alfa Romeo, Audi , Avia, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Dodge, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Isuzu, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Łada, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Plymouth, Porsche, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo

Wróć do spisu treści